top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPetr Žáček

Realitní kancelář jako klíč k efektivnějšímu prodeji nemovitostí


Většina vlastníků nemovitostí věří, že prodej jejich domu nebo bytu je jednoduchý proces. Kde ale mohou číhat komplikace a proč je přínosné spoléhat se na realitní kancelář?


Jsem schopen prodat nemovitost vlastními silami?


Řada vlastníků nemovitostí má jednoduchý postoj: Nikdo nezná můj dům nebo byt lépe než já. Stačí vytvořit reklamu a nemovitost je prakticky prodaná.


Avšak celý proces je o mnoho náročnější. Klíčovým faktorem, který mnoho lidí podceňuje, je, že při prodeji nemovitosti je třeba ji vnímat jako zboží na trhu, bez emocionálního připoutání k objektu.


Z finančního hlediska je prodej nemovitosti obvykle jednou z největších investic našeho života. Proto bychom měli důkladně zvážit všechna klíčová kritéria a možná rizika.


Je důležité se řádně postarat o zřejmé věci, jako je přechod vlastnických práv na kupujícího až po úplném zaplacení kupní ceny. Rovněž je nutné správně a pravdivě popsat stav nemovitosti. Nesnažte se stav nemovitosti zkrášlit, mohlo by dojít k tomu, že kupující bude uplatňovat svá práva z tzv. skrytých vad.


Proč je vhodnější využít služby realitní kanceláře


Nesmíme opomenout skutečnost, že kvůli vysokým nákladům takové investice většina z nás nemovitost prodává jen zřídka. Amatérům tak chybí zkušenosti s celým procesem. Ačkoli se mnoho lidí může domnívat, že jsou schopni reálně posoudit kupní cenu, často tomu tak není.


Právě zde bychom měli začít přemýšlet o celém procesu z odstupu: Prodej s realitní kanceláří se může stát výhodným díky výrazné úspoře času a peněz.


Realitní kancelář Praha je tvořena týmem zkušených realitních makléřů, kteří vám mohou pomoci s prodejem jakékoliv nemovitosti po celé České republice. Tým vede odborný makléř Petr Žáček.


Petr Žáček a jeho kolegové se zaměřují nejen na realitní obchod, ale také na neustálé profesní vzdělávání. Prodej nemovitosti s pomocí realitní kanceláře je tedy nakonec mnohem jednodušší. Hledáte také někoho, s kým byste mohli prodat svou nemovitost výhodně? Spolehněte se na skutečné odborníky.


36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentarer


bottom of page