top of page
Vyhledat
  • info981795

Nemovitosti v době krize: Koupit, nebo ne? Získejte odbornou radu


Jak udržet hodnotu svých peněz během inflace? Mají nemovitosti ještě stále budoucnost? Je nákup nemovitosti v době krize rozumný? Na všechny tyto otázky lze najít odpověď.


Je správné kupovat nemovitosti v době krize, nebo ne?


Aktuální stav v České republice neni úplně příznivý. Výzkum od společnosti STEM ukázal, že 83 % občanů považuje situaci za nepříznivou. Dokonce 85 % občanů se obává budoucího ekonomického vývoje, v němž hraje klíčovou roli vysoká inflace. Je nutné chránit své peníze před inflací, a to potvrzují i ekonomové. Mnoho lidí proto hledá různé formy investování. Jednou z možností, která přitahuje konzervativněji zaměřené investory, je investice do nemovitostí.


Investování především do menších bytů nebo kancelářských prostor může nabídnout mnohem vyšší výnosy než stavební spoření nebo termínované vklady v bance. Peníze zde uložené jsou chráněny před inflací a jsou zabezpečeny na několik desítek let. Investice do nemovitostí je navíc téměř bez rizika.


Může vytvářet pasivní příjem, což je pomyslný cíl mnoha lidí. Pro laika, který není obeznámený s principy realitního trhu, však může být obtížné se rozhodnout, kdy je vhodný čas na nákup nemovitosti.


Získejte radu od odborníků


I ti, kteří nemají vyloženě ambice investovat, by neměli podcenit nákup nemovitosti pro vlastní potřebu. Obvykle jde o proces, který absolvujeme jen několikrát za život, nebo dokonce jen jednou, když se stěhujeme "do svého". Takový nákup je také investicí. Nejen že řešíme naše bydlení, což je velmi důležité, ale obvykle se jedná o největší finanční transakci našeho života.


V takovém případě potřebujete radu zkušených realitních makléřů. Každý potenciální kupující by měl konzultovat své plány s odborníky, kteří dobře rozumí všem aspektům realitního trhu a dokážou interpretovat jeho každodenní proměny, jak potvrzuje Petr Žáček.


Obraťte se na profesionály, má smysl i pro prodávajícího. Díky službám makléře můžete prodat svou nemovitost za potenciálně nejlepší cenu. Ať už se jedná o byt, dům nebo pozemek.


Zdroje:


10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page