top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPetr Žáček

Kolaps na realitním trhu


Krize na realitním trhu se rozběhla v roce 2022. Česká národní banka (ČNB) s vysokými úroky na hypotékách tuto situaci vyvolala.

Tento postup vedl k tomu, že stále větší počet domácností zanechal myšlenky na koupi vlastního bydlení, jelikož nebyly schopny splácet vysoké úrokové sazby. Hlavním důsledkem krize na realitním trhu je tedy omezená poptávka po nemovitostech.


To vytvořilo prostor pro vyjednávání o ceně nemovitosti s prodávajícím, ale dosud nedošlo k celosvětovému poklesu. Vlastníci nemovitostí, kteří zažili realitní krizi v roce 2009, vědí, že je vhodné vyčkat, dokud se ČNB nezmění a realitní trh se opět nevrátí na svou obvyklou trať. Tato krize měla velmi negativní vliv na práci mnoha realitních makléřů, kteří ztratili práci a velký počet kanceláří zavřel.


Pro zlepšení situace by se ČNB měla zaměřit na snížení úrokových sazeb. To by umožnilo více lidem nákup nemovitostí a vedlo by k oživení realitního trhu a obnově zaměstnanosti.Vzhledem k tomu, že krize na realitním trhu způsobuje významné ekonomické problémy, je důležité, aby ČNB co nejdříve přijala odpovídající opatření k jejímu řešení.


Zdroje:


16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page